Transporti falas ne rrethe per porosi mbi 3000 leke

Perfitoni 15% zbritje ne produktet dermokozmetike, suplemente

Lekura nuk harron!

Pas kesaj vere te nxehte qe ne kaluam shume njerez kishin deshiren e tyre per tu nxire ne plazh e per tu dukur sa me shume ne ngjyre cokollate. Por nxirja nuk eshte zgjedhja e duhur per lekuren tuaj!
Lekura juaj dehidratohet dhe humbet funksionet e saj.
A e dini se 5 apo me shume djegie te renda nga dielli ne moshen 15-20 vjecare rrisin rriskun e kancerit te lekures deri ne 80%
Gjate periudhes se veres dhe plazhit ne sygjerojme keto kremra:
Por gjithashtu ja vlen te permendim dhe faktin sesa e rendesishme eshte mbrojtja e femijeve nga dielli per kete ne sygjerojme:
Mos harroni te perdorni krem dielli ne cdo stine te vitit. Lekura do ju falenderoj!

Mos pastrimi i fytyrës ose pastrimi i shpeshtë
Gjate dites lekura jone lodhet shume. Makeup, djersitje, baktere, syze, telefoni, pluhuri, qe sigurisht bllokojne poret e saj. dermatologe te ndryshem, sugjerojne pastrimin e fytyres dy here ne dite, si edhe pastrimin e dyfishtë.

Nga ana tjeter duhet shmangur teprimi i pastrimit te lekures. Larja e shpeshte sjell heqjen e yndyrës natyrale. Ajo do te thahet, dhe do te nxis prodhimin e yndyres, duke provokuar akne te tjera. Nje lares fytyre do te parandalonte shperthime te mundshme akneike