Transporti falas ne rrethe per porosi mbi 3000 leke

Perfitoni 15% zbritje ne produktet dermokozmetike, suplemente

CILAT JANË GABIMET QE BEJME NË TRAJTIMIN E AKNEVE?

Aknet zakonisht fillojne ne moshen e pubertetit por fatkeqsisht, ka dhe nje perqindje te konsiderueshme te njerezve qe vuajne nga ato dhe jane adult.
Pra, si fillim duhet te themi qe gjithkush mund te kete akne. Aknet jane te bezdisshme dhe se te gjithe bejme çmos per t’i zhdukur me te gjitha mënyrat e mundshme. Prandaj, kemk vendosur t’ju listojme gabimet me te shpeshta, qe mund të bëhen në kurimin e tyre.
Ngacmimi apo të prekurit
Kudo dhe nga kushdo e degjojme shprehjen e famshme: “Mos i prek!”  apo “Mos i shtyp!”.  
Aknet Jane plage te infektuara, dhe kur perpiqemi te nxjerrim qelbin ato do te perkeqsohen, dhe do te duken akoma edhe me keq! Duke i ngacmuar do te demtojme poret duke shkaktuar shenja , apo siç quhen cikatrice. Gjithashtu, mund të nxitet infeksioni, nga papastërtitë që mund të kenë duart apo thonjtë. Një opsion më i mirë do të ishte vendosja e ketij serumi:

Trajtimi i akneve vetëm pasi jane krijuar
Trajtimet e fytyres tuaj duhet te nisin dhe atehere kur ju nuk keni probleme aktuale me lekuren
Nese keni tendencë te akneve, duhet te beni disa ndryshime në stilin e jetes:
Nderrimi ne menyre te perditshme te kellefit te jastekut
Kini kujdes edhe ne zgjedhjen e produkteve si: shampoo & conditioner.